Ma pont kapóra jött, hogy valaki ennek a folyamata felől érdeklődött a fórumban, ezért gondoltam, bemutatom ennek az eljárásnak az egyik lehetséges elkészítési módját, mert sokan – bár van megfelelő fényképezőgépük és Photoshopjuk is – nem tudják, hogy csinálhatnának ilyen remek képeket. Videót csináltam, abban többet lehet locsogni, mint írásban, és mert persze nem is túl látványos az elkészítés módja; inkább az alapelv megértése és tudatos használata a lényeg. Néhány fontos momentum, amelyeket jól meg kell jegyezni és mindig szem előtt tartani:
- Mivel a telefonok és digitális fényképezőgépek általában számoznak, vagy dátum szerinti sorszámmal látják el a képeket, mindig először a bal szem képét fényképezzük., így tudni fogjuk, hogy a két kép közül az első a balos, a második a jobbos. Nagyon fontos, hogy ne keverjük össze a kettőt.
- A feldolgozás során mindig a bal kép vörös színcsatornáját illesszük a jobb kép vörös csatornájának helyére, sohasem megfordítva, másképp nem lesz jó a térhatás.
- Ha kézből, állvány nélkül csinálunk fotókat, azokat az egymásra illesztés előtt nem árt „gatyába rázni”. A két képet megnyitjuk, a rácsot bekapcsoljuk, majd függőleges és vízszintes vonalakat keresve a Vonalzó eszköz és a Straighten parancs segítségével igyekezzünk kiegyenesíteni a szabad kézből történt fényképezés miatti esetleges dőléseket. A két képet egymásra is illeszthetjük, és a keverési módod Difference-re állítva láthatjuk a különbségeket is. Ha szög miatti torzulások is fellépnek, a Free Transformmal azokat is korrigálhatjuk, mielőtt a színcsatornákat pakolászni kezdjük.
Ennyit előre, most lássuk a videót.
A „példaképeim”: